Visszaemlékezések

Mint ismeretes diákjaink februárban egy 4 napos tanulmányi kiránduláson vettek részt Krakkóban. 

A projekt lezárásaként olvashatjátok az alábbi visszaemlékezést:

Az Waclaw Felczak Alapítvány  támogató segítségével olyan lehetőséget teremthettünk, ahol a tudást mindenki maga építhette fel, mivel a tapasztalatszerzésben, megfigyelésben,   gondolkodási folyamatban aktívan kellett részt venni, ehhez másokkal együtt kellett működnie. Nem egy leegyszerűsített, leképzett, megszerkesztett tananyag által, hanem valós, életszerű helyzetekben (kommunikációs, tájékozódási, kulturális, idegen nyelvi kompetenciák, stb. aktiválásával) vett részt a tanulás folyamatában a tanuló. Az információ forrása itt: maga a valóság volt.

Diákjaink a harmadik nap már otthonosan mozogtak a városban, bizalommal engedtük őket szabadon. Ez a szabadság, sok diákunk számára soha nem tapasztalt élmény volt.  Amit megéltek diákjaink a négy nap alatt akaratlanul is ahhoz a kulturális valósághoz kapcsolódik, melyet a lengyelek évszázadok által, nehéz küzdelem árán teremtettek meg. A bizalom és szabadság megtapasztalása oly köteléket képes kialakítani, mely a diákjaink egész életére, gondolkodására hatással lehet.  Hisszük, diákjaink legtöbbje vissza fog térni ide.  

 

Kiegészítő információk